Jak za darmo zdobyć 6000 followersów w 12 dni?

W dzisiejszych czasach w sposób kompletnie legalny jest to możliwe jedynie na Tiktoku. Czy to źle? Czy Ci followersi są mniej wartościowi? Piszemy ten artykuł w dniu, w którym Tiktok Social Spota przysporzył nam pierwszego klienta. Potrzebowałyśmy do tego 5000 followersów i zaledwie 12 dni. Jeśli dziś jest ktoś, kto sądzi, że Tiktok to nadal jedynie apka do głupkowatych filmików dla dzieciaków, to radzimy szybko zweryfikować to myślenie. Jak zdobyć followersów?

 

6000 followersów w 12 dni

 

Statystyki nie kłamią – to medium okupowane przez młodych. Ale… czy pamiętacie jak było z Instagramem? Ktoś kto wyczuł jego możliwości w odpowiednim momencie dziś zaciera ręce. Tiktok rośnie w szalonym tempie. Coraz więcej w serwisie ludzi z pokolenia Y, a nawet X, coraz więcej celebrytów. CORAZ WIĘCEJ TWOICH POTENCJALNYCH KLIENTÓW 🙂

 

Poznaj 5 sposobów na wygenerowanie dużej ilości wyświetleń (100-200k na filmik), polubień (5-20k na filmik) oraz followersów.

 

Na naszym przykładzie pokażemy Ci jak „go viral” na Tiktoku! W gruncie rzeczy nie jest to wcale takie trudne. Algorytm Tiktoka jest zupełnie inny niż te, które znamy z Facebooka czy Instagrama. Każdy filmik ma swoje życie, niezależnie czy pochodzi od potężnego konta, które ma miliony followersów czy od początkującego twórcy. I każdy ma swoją szansę na wybicie się! Tiktok analizuje każdy filmik niezależnie. Pokazuje go najpierw jakiejś minimalnej publiczności i jeśli ta „próbka” będzie reagowała na niego polubieniami i komentarzami, Tiktok pokazuje filmik szerszej publiczności. Im więcej ludzi go widzi tym więcej polubień i innych rekcji zyskuje i następnie leci to już lawinowo!

algorytm tiktoka

 

Krok 1: Udostępniaj posty edukacyjne

Każdy z nas na czymś się zna. Jeśli prowadzisz własną firmę lub pracujesz gdzieś jako specjalista, masz zasób pewnej wiedzy. To, co robisz wydaje Ci się tak oczywiste, że…. zakładasz, że większość ludzi TO wie. To klasyczna klątwa wiedzy. Otóż zaskoczymy Cię – bardzo dużo osób nie wie tyle, co Ty w danej dziedzinie. I bardzo wiele osób chętnie się o tym dowie. Wg raportu Get Hero „Kim są polscy użytkownicy Tiktoka” aż 8% użytkowników deklaruje, że Tiktok jest miejscem do nauki nowych umiejętności i rozwijania swoich pasji.

Nasz pierwszy viral dotyczył tego jak zmienić jedno ustawienie na Instagramie, aby publikowane w tym serwisie zdjęcia były lepszej jakości. To prosty trik, o którym mało kto wie, ale generalnie wystarczy „poszperać” w ustawieniach Insta i każdy sam do tego dojdzie w prosty sposób. Video osiągnęło na dzień kiedy piszemy ten artykuł ponad 175 tysięcy wyświetleń i ponad 17 tysięcy polubień. I mimo że minęło już kilkanaście dni cały czas osiąga super wyniki.

To też znamienne dla Tiktoka – tu treści nie tracą swojej żywotności, tak jak na FB czy Insta. Dobry, viralowy filmik potrafi żyć (i pracować na nowych followersów) nawet kilka tygodni!

 

Tiktok Socialspot

Krok 2. Zwróć uwagę na porę dodawania tiktoka.

Przetestowałyśmy już wiele pór dodawania postów i zdecydowanie najlepiej radzą sobie te dodawane po 19:00. Wieczór to idealna pora! Tak wynika również z Raportu opublikowanego przez Get Hero – 35,5% badanych deklaruje, że ogląda tiktoki przed snem. Prawie 40% deklaruje, że ogląda je cały czas 🙂

Z naszych testów wynika jednak, ze wieczór to zdecydowanie najlepszy czas aby mieć szansę na viral!

 

Krok 3. Dodawaj nawet kilka tiktoków dziennie.

Znów kłania się znajomość algorytmu Tiktoka. Przypominamy – każde video ma swoje własne życie i każde swoją szansę. To nie jest tak, że kiedy wstawiasz nowy post antagonizujesz poprzedni. Co więcej, wstawiając dużo filmików, z każdym z nich możesz docierać do innych osób. Algorytm TT ma tendencję do pokazywania odbiorcom podobne treści do tych, które wcześniej im się spodobały. Więc jeśli jedno video będzie na jakiś temat, a kolejne na inny temat dotrzesz do zupełnie innych odbiorców.

 

Prawda jest taka, że im więcej publikujesz tiktoków, tym większa szansa na szybkie pozyskanie polubień, wyświetleń i followersów. A więc jeśli chcesz w 12 dni pozyskać 6000 obserwujących, dodawaj minimum 2 tiktoki dziennie!

 

statystyki followersów na Tiktoku

 

 

Krok 4. Angażuj się w dyskusje w komentarzach.

 

komentarze na Tiktoku

 

Im bardziej zaangażujesz się w dyskusję, tym większa szansa na to, że pojawią się kolejne pytania. Na Tiktoku świetne jest to, że ludzie nie czują się tu w żaden sposób skrępowani. Chętnie komentują, pytają, angażują się. A im więcej zaangażowania wygenerujesz, tym bardziej Twoje video będzie lubiane przez algorytm i będzie wchodziło na kolejny level popularności. Pokaż swoim odbiorcom, że jesteś otwarty na ich pytania, że mogą liczyć na Twoje dalsze wsparcie. Oto jak zdobyć więcej followersów!

 

Komunikacja dwukierunkowa da Ci po pierwsze zasięgi, a po drugie podsunie tematy na kolejne posty. Wielu początkujących twórców ma problem z tym, co tworzyć. Słuchając czego potrzebują Twoi odbiorcy, upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu.

 

Krok 5. Publikuj krótkie i estetyczne video.

Przy tworzeniu tiktoków pamiętaj, że nikt nie lubi oglądać tam przesadnie długich filmików – to nie You Tube! A więc maksymalnie 30-40 sekund. Jeśli masz więcej do przekazania, podziel to na dwa video. Zrób cykl z danej dziedziny czy danego zagadnienia. Im zwięźlej tym lepiej.

Pamiętaj też o okładkach i napisach na video. W każdym tiktoku to Ty decydujesz który kadr będzie „głównym”. To Ty decydujesz o dodatkowym opisie na okładce. Pomyśl o tym zanim opublikujesz video. Postaraj się zadbać o estetykę swojego konta.

Ważny jest też jakiś unikatowy pomysł na Twoje filmiki. To już wyższy level kreatywności, ale możesz spróbować uspójnić w swój własny sposób wszystkie video z Twojego konta. Ten zabieg sprawi, że po jakimś czasie każdy kto zna Twoją twórczość, będzie wiedział od razu, że to, co widzi jest właśnie Twoje!

tiktok Social Spot

Kurs Tiktok

Właśnie zabieramy się za pisanie e-booka o tym jak zacząć na Tiktoku, jak zdobyć followersów, jak tworzyć content. Jeśli jesteś zainteresowany tematem, zapisz się na nasz newesletter. Na dzień dzisiejszy nic nie wysyłamy, więc nie obawiaj się o dodatkowy spam w Twojej skrzynce. Damy Ci w którymś momencie znać, gdy ten e-book będzie gotowy 🙂

 

Tymczasem zapraszamy Cię na naszego Tiktoka – obserwuj efekty naszej pracy, oraz Instagrama, gdzie dzielimy się backstage’ami!

Ciao!

window.lintrk('track', { conversion_id: 13611706 });